KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14278091
*
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 18:46:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 18:33:30
1
Vinnande bud
25/10 18:33:43
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Läs mer om Algot Sigvard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller algot sigvard blandteknik pilsnergubbar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:45
-
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:31
*
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Läs mer om Algot Sigvard
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
25/10 18:33:43 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i BjurÃ¥ker 1923, död 1970.Läs mer om Algot Sigvard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller algot sigvard blandteknik pilsnergubbar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:45 -
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:31